poniedziałek, 31 grudnia 2012

Zdjęcia

Ocelot:



Rekord guinessa - najdłuższy wąż w niewoli

W Nawiedzonym Domu w Kansas City w stanie Missouri mieszka Meduza, najdłuższy wąż świata pozostający w niewoli. Wpis o nim znajdziemy w najnowszej części Księgi Rekordów Guinnessa 2013, a więcej informacji i zdjęć w jednym z naszych wcześniejszych artykułów na ten sam temat.
8-letni gad to pyton siatkowy, jeden z największych gatunków węża na ziemi, który na wolności potrafi osiągnąć nawet 10 metrów długości. Żyjąca w niewoli Meduza mierzy 7,67 metrów i waży 158,8 kg. Jej dieta składa się z królików, mniejszych wieprzy i jeleni, serwowanych raz na dwa tygodnie.
Najdłuższy wąż świata w niewoli
„Dokonujemy wszelkich starań, aby nasz wąż nigdy nie był głody. W Nawiedzonym Domu zawsze trzymamy ją z daleka od turystów, ponieważ chcemy uniknąć sytuacji, w której wąż zaatakowałby jednego z nich. Wiemy na co ją stać i na pewno nie lekceważymy faktu, że to wciąż niebezpieczny gad”, wypowiada się kierownik ośrodka, pan Larry Edgar.
Meduza jest dość nieokrzesana w kwestii jedzenia, niejednokrotnie zdarzyło się, bowiem, że swoje kły zamiast w mięso, wbiła w siebie. W pełni najedzona i zadowolona mruczy podobnie do kotów. Zdenerwowana, fuka i syczy.
Gdy jej opiekun zabiera ją na przechadzkę po parku, Meduza korzysta z uroków wolnej przestrzeni i obiektów wodnych. Na „spacerach” wzbudza oczywiście ogromne zainteresowanie przechodniów.
Meduza odziedziczyła tytuł najdłuższego węża w niewoli od Puszka, również pytona siatkowego, zamieszkującego zoo w Ohio.
Najdłuższy wąż w niewoli – rekord Guinessa

Ocelot

Ocelot należy do rodzaju Leopardus. Jest to kot dwa razy większy od kota domowego (od 65 do 95cm długości), o sierści w plamki. Można go spotkać w Ameryce, w wilgotnych lasach, na pustkowiach i na terenach skalistych, gdzie żyje w samotności. Gdy dobiera się w pary, każdy z osobników poluje sam, po swojej stronie. Poluje nocą, urządzając zasadzki. Gdy już wytropi ofiarę (małpę, węża, gryzonia), powoli i dyskretnie idzie w jej stronę, skacze i chwyta ją pazurami, aż w końcu zabija, gryząc w szyję. Jest zręczny i łatwo porusza się po drzewach, na które także wchodzi, aby polować. Będąc wspaniałym pływakiem, może także wchodzić do wody, ale robi to tylko w razie konieczności. Ponieważ przez długi czas bardzo często na niego polowano, jest obecnie chroniony przez prawo. Mimo to polowania nadal trwają! Co więcej, cierpi z powodu wycinki lasów tropikalnych, powodującej znaczne uszczuplenie miejsc, gdzie może zamieszkiwać.

Jego płowe plamki mają podłużny kształt i czarną otoczkę. To od tych plamek pochodzi jego nazwa: po łacinie acellatus znaczy: "w kształcie oka". Każdy osobnik ma inny, jedyny w swoim rodzaju rysunek plam. To jedyny kot, który śpi jak pies: zwija się i kładzie łeb na tylnych łapach.

książka

Posłuchajcie mnie jest taka świetna książka nazywa się "Klątwa tygrysa" naprawdę szczerze polecam przeczytałam prawie wszystkie części tylko jeszcze 2 części podobno ma być film. Nie będę wam opowiadać co tam się dzieje sami sprawdźcie, a i polecam także film "kobieta kot" można go zobaczyć na stronie internetowej kinomaniak.tv. Polecam.









                         Klątwa Tygrysa                        1                           2                       3
                          jest jeszcze 4, 5
        





Kobieta kot

sobota, 8 grudnia 2012

Zdjęcia

Łasica:



Humor

Przychodzi mucha do sklepu:
-Poproszę kilo kupy
Sprzedawca -Co
Mucha -GÓWNO!

Łasica

Jest ssakiem drapieżnym z rodziny łasicowatych. Jej ciało jest smukłe i długie, spłaszczone, z długą szyją i wąską głową. Uszy są duże i zaokrąglone, oczy czarne. Krótkie nóżki zakończone pięcioma palcami z ostrymi pazurkami. Futerko jest brunatno - rdzawe na grzbiecie i po bokach, podbrzusze białe z brązowymi cętkami i plamkami. Pożywienie stanowią w głównej mierze małe gryzonie, masa pokarmu wynosi połowę jej własnej wagi (waży ok. 120 - 130 g.). Długość ciała to 28 cm, ogonek jest krótki - 9 cm. Zasiedla przestrzenie trawiaste i krzaczaste, z występującymi bagnami, moczarami, a także skraje lasów. Jest aktywna w dzień i w nocy. Potrafi polować pod śniegiem. Występuje w Europie (oprócz Irlandii, Islandii, Cypru i małych wysp), w północnej Afryce i północnej Azji oraz w Ameryce Północnej. Jest objęta ścisłą ochroną.