poniedziałek, 31 grudnia 2012

Zdjęcia

Ocelot:



Rekord guinessa - najdłuższy wąż w niewoli

W Nawiedzonym Domu w Kansas City w stanie Missouri mieszka Meduza, najdłuższy wąż świata pozostający w niewoli. Wpis o nim znajdziemy w najnowszej części Księgi Rekordów Guinnessa 2013, a więcej informacji i zdjęć w jednym z naszych wcześniejszych artykułów na ten sam temat.
8-letni gad to pyton siatkowy, jeden z największych gatunków węża na ziemi, który na wolności potrafi osiągnąć nawet 10 metrów długości. Żyjąca w niewoli Meduza mierzy 7,67 metrów i waży 158,8 kg. Jej dieta składa się z królików, mniejszych wieprzy i jeleni, serwowanych raz na dwa tygodnie.
Najdłuższy wąż świata w niewoli
„Dokonujemy wszelkich starań, aby nasz wąż nigdy nie był głody. W Nawiedzonym Domu zawsze trzymamy ją z daleka od turystów, ponieważ chcemy uniknąć sytuacji, w której wąż zaatakowałby jednego z nich. Wiemy na co ją stać i na pewno nie lekceważymy faktu, że to wciąż niebezpieczny gad”, wypowiada się kierownik ośrodka, pan Larry Edgar.
Meduza jest dość nieokrzesana w kwestii jedzenia, niejednokrotnie zdarzyło się, bowiem, że swoje kły zamiast w mięso, wbiła w siebie. W pełni najedzona i zadowolona mruczy podobnie do kotów. Zdenerwowana, fuka i syczy.
Gdy jej opiekun zabiera ją na przechadzkę po parku, Meduza korzysta z uroków wolnej przestrzeni i obiektów wodnych. Na „spacerach” wzbudza oczywiście ogromne zainteresowanie przechodniów.
Meduza odziedziczyła tytuł najdłuższego węża w niewoli od Puszka, również pytona siatkowego, zamieszkującego zoo w Ohio.
Najdłuższy wąż w niewoli – rekord Guinessa

Ocelot

Ocelot należy do rodzaju Leopardus. Jest to kot dwa razy większy od kota domowego (od 65 do 95cm długości), o sierści w plamki. Można go spotkać w Ameryce, w wilgotnych lasach, na pustkowiach i na terenach skalistych, gdzie żyje w samotności. Gdy dobiera się w pary, każdy z osobników poluje sam, po swojej stronie. Poluje nocą, urządzając zasadzki. Gdy już wytropi ofiarę (małpę, węża, gryzonia), powoli i dyskretnie idzie w jej stronę, skacze i chwyta ją pazurami, aż w końcu zabija, gryząc w szyję. Jest zręczny i łatwo porusza się po drzewach, na które także wchodzi, aby polować. Będąc wspaniałym pływakiem, może także wchodzić do wody, ale robi to tylko w razie konieczności. Ponieważ przez długi czas bardzo często na niego polowano, jest obecnie chroniony przez prawo. Mimo to polowania nadal trwają! Co więcej, cierpi z powodu wycinki lasów tropikalnych, powodującej znaczne uszczuplenie miejsc, gdzie może zamieszkiwać.

Jego płowe plamki mają podłużny kształt i czarną otoczkę. To od tych plamek pochodzi jego nazwa: po łacinie acellatus znaczy: "w kształcie oka". Każdy osobnik ma inny, jedyny w swoim rodzaju rysunek plam. To jedyny kot, który śpi jak pies: zwija się i kładzie łeb na tylnych łapach.

książka

Posłuchajcie mnie jest taka świetna książka nazywa się "Klątwa tygrysa" naprawdę szczerze polecam przeczytałam prawie wszystkie części tylko jeszcze 2 części podobno ma być film. Nie będę wam opowiadać co tam się dzieje sami sprawdźcie, a i polecam także film "kobieta kot" można go zobaczyć na stronie internetowej kinomaniak.tv. Polecam.









                         Klątwa Tygrysa                        1                           2                       3
                          jest jeszcze 4, 5
        





Kobieta kot

sobota, 8 grudnia 2012

Zdjęcia

Łasica:



Humor

Przychodzi mucha do sklepu:
-Poproszę kilo kupy
Sprzedawca -Co
Mucha -GÓWNO!

Łasica

Jest ssakiem drapieżnym z rodziny łasicowatych. Jej ciało jest smukłe i długie, spłaszczone, z długą szyją i wąską głową. Uszy są duże i zaokrąglone, oczy czarne. Krótkie nóżki zakończone pięcioma palcami z ostrymi pazurkami. Futerko jest brunatno - rdzawe na grzbiecie i po bokach, podbrzusze białe z brązowymi cętkami i plamkami. Pożywienie stanowią w głównej mierze małe gryzonie, masa pokarmu wynosi połowę jej własnej wagi (waży ok. 120 - 130 g.). Długość ciała to 28 cm, ogonek jest krótki - 9 cm. Zasiedla przestrzenie trawiaste i krzaczaste, z występującymi bagnami, moczarami, a także skraje lasów. Jest aktywna w dzień i w nocy. Potrafi polować pod śniegiem. Występuje w Europie (oprócz Irlandii, Islandii, Cypru i małych wysp), w północnej Afryce i północnej Azji oraz w Ameryce Północnej. Jest objęta ścisłą ochroną.

niedziela, 25 listopada 2012

"Tygrys" autorstwa Williama Blakera

Tygrysie! Łuną dzikiej mocy
W ogromnych świecisz borach nocy!
Twą przeraźliwą piękność jakież
Stworzyły ręce, jakież oczy?


W jakich głębinach czy niebiosach
Zażegała się twych ślepi siła?
Jaka ją burza tu przyniosła?
Jaką ją śmiałość pochwyciła?

Czyja to sztuka czyje to dzieło,
Potworne mięśni twoich sploty?
Kiedy twe serce bić zaczęło,
Jakie tam pracowały młoty?

Jakie prężyły się powrozy?
Jakie tam piece ogniem ziały,
Gdy mózg śmiertelnej pełen grozy
Straszliwe palce kształtowały?

Włócznie gwiazd kiedy spadły Bożych
I płacz gwiaździsty skrzył się w niebie,
Czy On polubił cię? On stworzył
Jagnię! Czy stworzył także ciebie?

Tygrysie! Łuną dzikiej mocy
W ogromnych świecisz borach nocy!
Tę straszną piękność jakież śmiały
Kształtować ręce, jakież oczy?



piątek, 2 listopada 2012

Największy pies świata


Poznajcie Zeusanajwiększego psa na świecie! Górując nad poprzednim rekordzistą w tej samej kategorii (Gigantycznym Georgem)  o całe 2,5 cm, ten 3-letni dog niemiecki z Otsego w stanie Michigan mierzy tyle ile przeciętny osioł.
Kiedy 3 lata temu właściciele Zeusa sprowadzili go do domu był zaledwie niewielką kulką czarnej sierści. Wraz z dorastaniem psa, rosły także nadzieje na pobicie rekordu.
Dziś Zeus mierzy 111,8 cm w kłębie, spoglądając z góry nie tylko na inne psy ale także na swoich właścicieli – gdy stanie na tylnych łapach osiąga 2,26 cm wysokości, czyli niewiele mniej od najwyższego człowieka na świecie.
Najwyższy pies świata - rekord Guinessa
Jak na swój gigantyczny wzrost, dog niemiecki wcale nie waży dużo. 70,3 kg to prawie nic w porównaniu z Gigantycznym Georgem, który w chwili przyznania rekordu ważył 111 kg!
To cudowny pies i wszyscy bardzo go kochamy!”, wypowiada się właścicielka, pani Denise.
„Jedyne, na co mogę narzekać to znacznie większe koszty związane z jego utrzymaniem: jedzenie, opieka lekarska i transport. Musieliśmy kupić specjalnego minivana, aby Zeus mógł się do niego zmieścić. W ciągu dnia zjada 12 misek jedzenia, czyli ponad 13 kg na dwa tygodnie! Trzeba też uważać na swoje nogi, bo kiedy przypadkowo kogoś nadepnie, od razu wyskakują siniaki”, dodaje.
„Zeus jest przekomiczny! Pomimo tak znacznego wzrostu, wciąż chowa się za moimi nogami, gdy mniejsze psy go obszczekują. Boi się, bo zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki jest wielki!”.
„Uwielbiam obserwować reakcje ludzi, gdy wychodzę z nim na spacer. Najśmieszniej reagują dzieci. Pytają się czy to na pewno pies, czy koń, a może nawet żyrafa. Najchętniej założyłyby mu siodło i jeździły na nim”, komentuje Denise.
W tygodniu Zeus pracuje jako psi terapeuta w lokalnym szpitalu. „Kolejną zaletą jego wzrostu jest fakt, że pacjenci nie muszą się specjalnie pochylać, gdy podchodzi do nich pies. Jego głowa jest wtedy na równi z ich głowami”.

środa, 31 października 2012

Ciekawostka

Kiedy młody tygrys opuszcza dom?

Tygrysica opiekuje się swoimi młodymi przez
prawie dwa lata. Potem jednak
znów ma młode i przestaje się interesować
starszymi dziećmi.  Nie ma to już większego znaczenia,
bo dwuletnie tygrysy są dorosłe
i potrafią same zadbać o siebie.

Humor

Wchodzi facet do gabinetu lekarskiego z rybką i mówi:
- Kicha.
- Jaka kicha? - pyta lekarz
- Rybka kicha - odpowiada facet.
- Ale ja nie zajmuję się zwierzętami.
Na to facet:
- Jak to nie? Kolega mówił, że mu pan raka wyleczył!

"To ja kot" autorstwa Leili Usher

W Egipcie składano mi cześć.
To ja, kot.
Bo nie zginam karku przed wolą człowieka.
Mówią o mnie: tajemnica.
Kiedy bawię się złapaną myszą,
Nazywają mnie okrutnym-
Ci sami, co inne zwierzęta
Trzymają za kratami,
By gapić się na mnie.
Myślą, że wszystkie zwierzęta istnieją dla ich przyjemności,
Po to, by być ich niewolnikami.
Ja zabijam, bo muszę,
Oni-dla przyjemności, władzy i złota.
A mają się za lepszych!
Czemu miałbym ich kochać?
Ja, kot, którego przodkowie
Dumnie przemierzali dżunglę,
Nieposkromieni przez człowieka.
Ach, czy oni wiedzą,
Że ta sama nieśmiertelna dłoń,
Co ich stworzyła, i we mnie tchnęła życie?
Ale ja jestem samotny i wolny.
To ja KOT.

Czyż ten wiersz nie jest piękny i prawdziwy. Dajcie im żyć w spokoju!!

piątek, 19 października 2012

Najmniejszy byk świata

O Archim, najmniejszym byku na świecie pisaliśmy już przy okazji ujawniania wątków z najnowszej Księgi Rekordów Guinnessa 2013. Tym razem jednak postanowiliśmy trochę obszerniej rozpisać się na jego temat, ponieważ jak sami przeczytacie w dalszej części, Archie to nie byle byk i z pewnością zasługuje na dłuższy artykuł ;)
Archie ma 29 miesięcy i jest przedstawicielem irlandzkiej rasy bydła znanego ze swoich małych rozmiarów. Zazwyczaj jednak dorosłe osobniki z jego gatunku osiągają nieco ponad metr wysokości w kłębie, a nie tak jak w przypadku Archiego, 76,2 cm.
Najmniejszy bykWłaścicielem byka jest 15-letni hodowca Ryan Lavery, który kupił Archiego 2 lata temu. „Gdyby nie fakt, że Archie został rekordzistą Guinnessa, jego los byłby zupełnie inny. Kupiliśmy go z zamiarem oddania do uboju, czekaliśmy jednak aż urośnie. Kiedy w okolicy świąt Bożego Narodzenia wciąż był za mały, postanowiliśmy go zatrzymać. Poza tym, do tego czasu zdążyliśmy już go bardzo polubić. Teraz mieszka z nami, jako pełnoprawny zwierzak domowy”, wypowiada się gospodarz.
Archie może i jest najmniejszym bykiem świata, ale wcale nie zmienia to faktu, że wciąż posiada swój zaczepny charakterek. „Archie nie zdaje sobie sprawy ze swoich rozmiarów i wciąż myśli, że jest największym zwierzęciem w stadzie. Potrafi mruknąć i ryknąć na każdego, kto nie przypadnie mu do gustu”, wyjaśnia Ryan.
Najmniejszy być świata

Ogłoszenie

Od dzisiaj co jakiś czas będę podawała rekordy zwierząt.

czwartek, 4 października 2012

Lampart

- Lampart należy do rodziny kotów. Zamieszkuje różne środowiska: góry, równiny, stepy, lasy, pustynie. Można go spotkać w subsaharyjskiej Afryce oraz na środkowym wschodzie i południowo-wschodniej Azji.

- Lamparta nazywa się też panterą lub leopardem. Jego futro może mieć różne ubarwienie, od białego do czarnego (czarna pantera), i zawsze jest cętkowane. Zazwyczaj bywa żółte lub beżowe w czarne cętki.

- Mierzy od  95 do 167 cm długości (bez ogona), ale waży zazwyczaj nie więcej niż 60 kg.

- Większość czasu spędza na drzewach. Wspina się bardzo zwinnie dzięki mocnym kończynom.

- Jest samotnikiem i trzyma się swojego terytorium, obejmującego od kilku do 1000 km2 (kilometr do kwadratu). Granice oznacza moczem, a intruzów odstrasza rykiem.

-Samica w rui wabi samce zapachem moczu. Po około 100 dniach pokrycia, wydaje na świat 1-6 młodych, które karmi mlekiem przez następne 3 miesiące. Młode usamodzielniają się po ukończeniu roku lub dwóch lat. Na swobodzie żyją około 10 lat.

- Ma znakomity słuch, a także dobrze rozwinięty wzrok i węch.

- Ten drapieżnik poluje o zmroku, zazwyczaj na młode antylopy i gazele oraz pawiany. W pogoni za ofiarą może biec z prędkością 60 km/h. Gdy już ją pochwyci, kłami przegryza jej gardło. Często wciąga zdobycz na drzewo, żeby tam spokojnie się posilić.

- Wiele podgatunków lamparta już wymarło, a niektóre żyjące obecnie są zagrożone wyginięciem.

poniedziałek, 1 października 2012

Humor

Kura do gołębia:
- Co robisz?
- Gówno... A Ty co?
- Jajco!

Ciekawostka

Z jakiego gatunku pochodzą hieny?

Hieny pochodzą od gatunku psa,
bo czy zauważyliście że hieny mają pyski jak pieski.
Gdy są małe hieny przypominają małe pieski prawda.

Zdjęcia hieny



Ja osobiście uważam że hieny są troszkę wredne ale poza tym są bardzo słodkie.

Ważne...

Przepraszam że od tak dawna nie pisałam po prostu miałam bardzo dużo na głowie, wiecie szkoła, przyjaciele, nauka itp.

czwartek, 30 sierpnia 2012

Ciekawostka

Dlaczego małe lwiątka polują na ogon swojej mamy?

Lwiątka uwielbiają się bawić i rzucają się na wszystko, co się rusza - szczególnie na kitkę na ogonie swej mamy. W ten sposób uczą się ścigać i atakować. Umiejętności te przydadzą im się w dorosłym życiu, kiedy same będą musiały polować i zdobywać pożywienie.

wtorek, 28 sierpnia 2012

Ważne

Ten dziki kot nazywa się ... 



                                                                pantera mglista










poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Ważne

Posłuchajcie właśnie się dowiedziałam jak nazywa się ten kot. Ten kot nazywa się...

(a to już w następnej notce)

niedziela, 26 sierpnia 2012

Humor

Rozmawiają dwa pająki:
-Co robisz?
-Odbijam motylki.
-Skąd masz?
-Ściągnąłem z sieci.

Delfin

- Delfin jest ssakiem wodnym należącym do rzędu waleni i podrzędu zębowców. Słowo "delfin" oznacza "rybę z macicą" 
(delphys z gr. - macica)

- Znamy 37 gatunków delfinów, z czego 5 żyje w wodach słodkich, a 32 w morzach.

- Ciąża trwa od 9 do 16 miesięcy.  Matka karmi młode mlekiem zazwyczaj przez rok. Delfiny rozmnażają się co 2 lub 3 lata.

- Butlonos - delfin  najczęściej spotykany w oceanach, żyje 30-50 lat w środowisku naturalnym, a 7 lat w niewoli.

- Większość delfinów morskich tworzy stada liczące 20-100 osobników. Delfiny słodkowodne często  żyją w parach lub w grupach po kilka osobników.




Kotki

17 lutego odbywa się Światowy Dzień Kota; w Polsce święto to jest obchodzone od 2006 roku.
-W Japonii kot jest najpopularniejszą maskotką; Maneki Neko, czyli jego figurka z podniesioną łapką w geście zaproszenia, widnieje przy wejściu do domów, biur, sklepów i restauracji; według przesądów zapewnia to m.in. powodzenie w interesach.
- W 1879 roku w Belgii przeprowadzono próbę zastąpienia gołębi pocztowych kotami; 37 zwierząt wywieziono z Liège do miejscowości położonej w promieniu 30 km, koty wyposażono w odpowiedni ekwipunek i wypuszczono – wszystkie wróciły do Liège, jednak większość pozbyła się w drodze przesyłek.
-  W kuchni kantońskiej występuje potrawa o nazwie "Smok, tygrys i feniks", sporządzana m.in. z mięsa kota; również australijscy aborygeni zabijają i zjadają zdziczałe koty.
-  W kulturze europejskiej potrawy z kota były stosunkowo częstym elementem jadłospisu od wczesnego średniowiecza do XIX wieku. Wiele źródeł zaświadcza, że koty jadano m.in. we Francji, Włoszech i Hiszpanii.
- Zbyt częste szczepienia w kark mogą grozić bardzo złośliwą chorobą nowotworową, tzw. VAS – Vaccine Associated Sarcoma; aby zmniejszyć szanse na wystąpienie tego nowotworu koty szczepi się nie w kark, ale w łapę; odradzane jest również zbyt częste szczepienie kotów, zwłaszcza jeśli mają one ograniczony kontakt ze światem (nie wychodzą na zewnątrz).

-  Koty białe są szczególnie narażone na wrodzoną głuchotę ze względu na recesywny gen białego futra. Wbrew pozorom, kot biały nie jest albinosem (albinizm u kotów występuje niezmiernie rzadko). Ryzyko wystąpienia głuchoty znacznie wzrasta u kotów białych z niebieskimi oczami (szacuje się że ok. 25% takich kotów nie słyszy).

Ciekawostka

Dlaczego renifery odgarniają śnieg?

W północnych lasach żyją wielkie stada reniferów. Renifery żywią się roślinami, które trudno znaleźć, gdy ziemia jest pokryta śniegiem. Ich wielkie kopyta służą im wtedy za łopaty!

kociak

                  Prawda że słodki kociak, ja takiego chcę a wy wpiszcie w komentarzu.

Humor

Kupuje sobie zajączek nową szafę, ale jest za mały by ją w nieść do mieszkania. Spotyka misia i prosi:
-Misiu, pomóż mi wnieść tą szafę, bo mieszkam w bloku na ostatnim piętrze, a sam nie dam rady!
-Dobrze, ale na każdym piętrze będziesz mi opowiadał kawał!
Zajączek się zgadza. Wchodzą, a zajączek opowiada kawały, z których miś się ciągle śmieje. W końcu, na ostatnim piętrze:
-Misiu!- mówi zajączek- teraz opowiem ci taki kawał że się zsikasz ze śmiechu!
-No?
-Pomyliłem bloki!

Foka Grenlandzka

                                                 Występowanie
Naturalnym środowiskiem foki grenlandzkiej są pola lodowe i zimne wody Arktyki, od Azji, przez Europę do Ameryki Północnej. Występuje na obszarze od Ziemi Północnej, przez północne wybrzeża Skandynawii i Islandii, wokół Grenlandii, po Labrador, Nową Fundlandię i wokół Ziemi Baffina[3].  
                                               
                                                            Wygląd
Przód głowy czarny, wierzch ciała pokryty jest szarym futerkiem z żółtawym odcieniem, spód jaśniejszy, bardziej srebrzysty. Na grzbiecie posiada ciemną plamę w kolorze ciemnobrązowym do czarnej. Plama w kształcie liry z końcami skierowanymi ku tylnej części ciała.
Dorosłe samce dorastają do 190 cm i osiągają masę do 135 kg, natomiast samice są nieco mniejsze (180 cm i 120 kg).

                                                    Środowisko  
Foka prowadzi wędrowny tryb życia. Za pokarm służą jej skorupiaki planktonowe i ryby. Na wiosnę płynie ku północy na obfite w pokarm żerowiska, a zimą przemieszcza się na południe, na miejsca rozrodu. Wyróżnia się trzy populacje foki grenlandzkiej, każda z nich ma osobne strefy reprodukcji. Jedna rozmnaża się u wschodnich wybrzeży Grenlandii, druga u wschodnich wybrzeży Labradoru i Zachodni wybrzeży Nowej Fundlandii, a trzecia na Morzu Białym.
Rozród odbywa się na krze lub lodzie. Z początku młode są w biało umaszczonym futerku. Po okresie 4 tygodni zmieniają futerko i zaczynają samodzielnie odżywiać się w możu. Swą dojżałość osiągają dopiero po ok. 6-8 latah.

                                                      
      

sobota, 25 sierpnia 2012

"Zbieraj makulaturę, ratuj konie"

"Zbieraj makulaturę, ratuj konie" to hasło kampanii organizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja w trakcie obchodów Dnia Praw Zwierząt. Makulaturę można wrzucać do konteneru ustawionego przed Biblioteką Śląską w Katowicach.
Kontener na makulaturę, który pojawił się przed wejściem do Biblioteki Śląskiej został ozdobiony graffiti wykonanym przez uczniów katowickich szkół.
Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na ratowanie koni. - Wykupujemy przeważnie zwierzęta, które już nie pracują i są niepotrzebne oraz takie, które były hodowane od początku na rzeź. Potem znajdujemy dla nich dobre domy, wpieramy ich utrzymanie i leczenie - powiedział PAP Paweł Grzybowski z Klubu Gaja.

Konie często trafiają między innymi do organizacji, które prowadzą zajęcia z hipoterapii dla chorych dzieci i dorosłych, pracują też w małych gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd.
Koszt wykupu jednego konia to ok. 4 tys. zł.
Do tej pory Klub Gaja wykupił 49 koni.
Jedno z ostatnich wykupionych zwierząt trafiło w kwietniu do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Koń uczestniczy w zajęciach z hipoterapii. Wykupiony został za pieniądze pochodzące z dwóch źródeł - z 1 proc. podatku oraz z akcji "Zbieraj kartridże, ratuj konie", który prowadzony przez Klub Gaja i firmę Green Project.
Dzień Praw Zwierząt został ustanowiony przez Klub Gaja w celu - upamiętnienia wejścia w życie w 1997 roku Ustawy o ochronie zwierząt, w której pojawił się zapis "zwierzę nie jest rzeczą". Celem organizacji tego święta jest zwrócenie uwagi na to, że zwierzętom należy się "szacunek i humanitarne traktowanie".
Zbiórka potrwa we wtorek. Do tej pory zebrano ok. 400 kg makulatury.
(BRZ)

Ważne

Posłuchajcie zacznę pisać o wszystkich zwierzętach na świecie. Ale przede wszystkim  najwięcej  będę pisać o dzikich kotach. Mam nadzieje że ze względu na to nie przestaniecie czytać mojego bloga.
To tyle Pozdrawiam Daria.

Humor

Pewien motocyklista jadący szosą E9 potrącił wróbelka. Zabrał go go domu, włożył do klatki, dał chleb i wodę.
Po kilku godzinach wróbelek się ocknął. Patrzy woda, kraty, chleb i myśli:
- Ojej zabiłem motocyklistę!!!

piątek, 24 sierpnia 2012

Ciekawostka

     

Dlaczego pantery mają cętki?

Cętki pomagają panterze ukryć się wśród drzew i krzewów, 
a w tym samym zaskoczyć przechodzącą obok ofiarę. Jasne i ciemne cętki na futrze pantery wyglądają tak samo jak plamy światła i cienia pod liściastymi gałęziami.                                        

niedziela, 19 sierpnia 2012

Rodzinka


                                                 Mama


                                                          Tata

        
                                                        i młode czyli rodzinka

Humor

Pewien facet chciał nauczyć sie psiego języka. Po 50 latach intensywnej nauki, podchodzi do psa i mówi:
-Hau!hau!
Na to pies:
-Mówiłeś coś?

Lew

                                                                         
- Sierść lwa jest zazwyczaj płowa, ale w południowej Afryce żyje około 20 lwów białych. Białe ubarwienie jest wynikiem niedoboru naturalnego pigmentu - melaniny.

- "Król zwierząt" zamieszkuje wielkie równiny afrykańskie, ale również lasy w 
północno-zachodnich Indiach.

- Samiec mierzy do 2,7 m długości (w tym o gon 90 cm) i 1 m wysokości, przy wadze 200-250 kg. Samica jest mniejsza.

- W AZJI POZOSTAŁO NA WOLNOŚCI ZALEDWIE 240 OSOBNIKÓW!

- Lew na swobodzie żyje około 15 lat, a w niewoli dożywa nawet 30 lat.

- Poza kłusownikami lew nie ma wrogów, schodzi z drogi tylko słoniowi. Polowanie na lwy było niegdyś tak popularną rozrywką, że obecnie można te zwierzęta spotkać tylko w rezerwatach.

wtorek, 14 sierpnia 2012

Zdjęcia



Ooooooooooooooooooooooooo prawda że słodziutkie. 

Ryś

                                           
"Ryś" to słowo prasłowiańskie, dziś moglibyśmy je przetłumaczyć jako "szybki" - por. "ruszyć rysiem" - ruszyć szybko. Rysia nazywano też ryścem, ale później ( od XVI wieku ) nazwa ta została zarezerwowana dla lamparta.

sobota, 11 sierpnia 2012

poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Ważne

Posłuchajcie ze względu na to że praktycznie lubię foki, kangury i inne zwierzęta postanowiłam pisać także o innych zwierzętach. Piszę ten komunikat ponieważ tytuł mojego bloga to Dzikie koty.

sobota, 4 sierpnia 2012

Tygrys

                                                        
-Tygrysy są największe z rodziny kotów. Ważą nawet do 300 kilogramów. Żywią się dużymi zwierzętami, na które polują samotnie. 
-Słowo tygrys pochodzi od greckiego wyrazu "tigris", które z kolei ma najprawdopodobniej irańskie korzenie.
-Tygrys jest najpotężniejszym przedstawicielem rodziny kotowatych i jednym z największych drapieżników lądowych. Osiągana przez dorosłe samce masa ciała - w zależności od 
podgatunku  - może przekraczać 300kg przy całkowitej długości ciała ponad 3 m.

Zdjęcia